0(0)

Kurs Liturgiczny

  • Czas trwania 5h
  • Suma zarejestrowanych 1
  • Ostatnia aktualizacja 19 października 2020

Opis

 Kurs Liturgiczny  przeznaczony jest dla osób, które chcą pełnić posługę muzyczną podczas udzielania sakramentu małżeństwa. Obowiązek odbycia takiego kursu wprowadza Instrukcja Biskupa Płockiego o przygotowaniu i sprawowaniu sakramentu małżeństwa, nr 20. Dotyczy to zarówno wokalistów, jak i instrumentalistów.

W ramach kursu będą prowadzone zajęcia wyjaśniające sens liturgii w ogólności, przebieg i znaczenie liturgii sakramentu małżeństwa, zasady poprawnego doboru repertuaru na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu małżeństwa. Uczestnicy zapoznają się z prawodawstwem liturgicznym Kościoła powszechnego, Konferencji Episkopatu Polski oraz zaleceniami Biskupa Płockiego i Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej.

Ukończenie kursu zostanie poświadczone wydaniem legitymacji ze zdjęciem zachowującej ważność przez okres 3 lat. Brak ważnej legitymacji będzie skutkował odmową wykonania śpiewów lub utworów podczas ceremonii ślubnej.

Rok 2020 to czas na odbycie stosownego kursu, przepis zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku. Najbliższe kursy odbędą się 17 października i 7 listopada 2020 roku w Płocku w godzinach 10.00-15.00.

Zapisy na powyższe terminy zostały zakończone.

Kolejna edycja kursu odbędzie się 13 lutego 2021 roku. Na ten termin zapisy rozpoczną się w grudniu.

Koszt: 150 zł

Czego się nauczę?

  • Uprawnienia śpiewacze podczas ceremonii Ślubnych w Kościele

Tematy tego kursu

4Lekcje5h

temat Wykładu

Wykład Ks. Piotra Grzywaczewskiego
ks. dr Wojciech Kućko,
ks. dr Marcin Sadowski
p. Bogdan Wiśniewski.
test z kursu

O instruktorach

0 (0 Oceny)

2 Kursy

1 studenci

150,00