Kurs Gitarowy

    Jeśli chciałbyś grać na gitarze w czasie pielgrzymki, spotkania młodzieżowego, akompaniować dla Twojej grupy parafialnej, grać ze scholą lub zespołem parafialnym – ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

     Kurs gitarowy – w zasadzie kurs gitarowego akompaniamentu liturgicznego – jest okazją do nauczenia się akordowej gry na gitarze, używanej najczęściej do akompaniowania do śpiewu oraz poznania repertuaru śpiewów scholi, zespołów młodzieżowych oraz piosenek pielgrzymkowych czy uwielbieniowych wykonywanych przez różne grupy młodzieżowe. Kurs jest szkołą animatorów muzycznych dla grup parafialnych.

     Ze względu na specyfikę kursu zajęcia są prowadzone przez osoby, które mają doświadczenie w prowadzeniu zespołów parafialnych i scholi oraz akompaniowaniu np. w czasie pielgrzymek lub innych wydarzeń kościelnych. Nasi nauczyciele znają bogaty repertuar pieśni i piosenek religijnych, których będzie można nauczyć się podczas zajęć. Nie wyklucza to jednak możliwości zagrania na gitarze także innych, ulubionych piosenek.

     Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 45 minut w grupach trzyosobowych. Raz w miesiącu – w wybraną sobotę – wszyscy uczestnicy kursu spotykają się w Płocku na zajęciach umuzykalniających oraz teoretycznych umożliwiających poznanie i zrozumienie zasad muzyki. Odbywają się wówczas także zajęcia omawiające liturgię, by przyszli animatorzy muzyczni potrafili właściwie przygotować śpiewy na Mszę św.

Miasta, w których będą się odbywać zajęcia w roku szkolnym 2020/2021:

Płock, Płońsk, Przasnysz,  Ciechanów

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany – napisz do nas przez profil na Facebook’u, wyślij mail na adres: sekretariat@musicum.pl lub zadzwoń: 602 884 111.

Opłata miesięczna: 100 zł.