Kurs Fortepianowy

       Kurs Fortepianowy przeznaczony jest dla chłopców i dziewcząt od 10 roku życia, młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby nauczyć się grać na fortepianie (pianinie). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w wybranym dniu i o godzinie ustalonej z nauczycielem w formie zajęć indywidualnych. Oprócz tego raz w miesiącu wszyscy uczestnicy kursu fortepianowego spotykają się na dwugodzinnych zajęciach umuzykalniających i teoretycznych. Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym momencie roku szkolnego od października do czerwca, choć oczywiście najlepszym momentem jest początek roku szkolnego.

       Dla osób, które chciałyby w przyszłości podjąć naukę gry na organach, a nie uczyły się grać na instrumentach klawiszowych, kurs fortepianowy stanowi niezbędne przygotowanie do przyjęcia na pierwszy rok nauki w studium organistowskim I stopnia. Osoby, które nie planują nauki gry na organach mogą uczestniczyć w kursie dowolną ilość lat, z każdym rokiem stopniowo rozwijając swoje umiejętności i mierząc się z coraz trudniejszym repertuarem.

      Dobór repertuaru następuje indywidualnie. Może obejmować utwory od baroku, poprzez klasycyzm i romantyzm, aż do XX wieku. Nie stronimy także od utworów współczesnych. W zależności od oczekiwań ucznia możliwa jest nauka gry solowej, jak i akompaniamentu, na przykład do współczesnych piosenek.

     Kurs fortepianowy pozwala opanować technikę gry na instrumentach klawiszowych i stanowi doskonałe przygotowanie do akompaniowania scholi dziecięcej lub gry w parafialnym zespole muzycznym. Pozwala także z powodzeniem akompaniować chórowi parafialnemu. Oczywiście należy pamiętać, że takie umiejętności będą owocem wytrwałej pracy podczas kilku lat nauki.

Resize text-+=