Warsztaty Muzyki Liturgicznej – zaproszenie dla instrumentalistów

Szkoły Katolickie w Płocku, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Stowarzyszenie Vox Musicorum, we współpracy z Diecezjalnym Instytutem Muzyki Liturgicznej MUSICUM w Płocku organizują w dniach 19-21 lutego 2021 r. Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które zakończą się udziałem we Mszy św. z okazji 90 rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego w Płocku 21 lutego 2021 roku. Owocem warsztatów będzie przygotowanie posługi muzycznej podczas tej uroczystości.

Podczas warsztatów zostaną przygotowane śpiewy liturgiczne na Mszę św. jubileuszową. Chórowi będzie towarzyszyć orkiestra kameralna, złożona z instrumentów smyczkowych i dętych oraz wybranych perkusyjnych. Organizatorzy zapraszają do współpracy instrumentalistów, którzy chcą zagrać w tej orkiestrze.

Instrumentaliści mają możliwość wyboru formy udziału w warsztatach:

  1. Udział w pełnych warsztatach, zgodnie z programem. Warsztaty są nie tylko przygodą muzyczną, ale także przeżyciem duchowym, niezwykłymi rekolekcjami przygotowującymi duchowo do przeżycia jubileuszu objawień Jezusa Miłosiernego.
  2. Udział we Mszy św. jubileuszowej (przygotowanie akompaniamentu orkiestrowego). Wówczas udział ograniczy się do prób, z których pierwsza odbędzie się w sobotnie popołudnie 20 lutego, kolejna w niedzielę 21 lutego.

O warsztatach można przeczytać na stronie internetowej www.svm.com.pl

Opłaty zależne są od korzystania z posiłków i noclegów. Każda osoba uzgadnia szczegóły indywidualnie.

Informacji udziela p. Marek Ostaszewski,

e-mail: marek.ostaszewski.nasielsk@gmail.com, tel. 604 890 895

Resize text-+=